• Rok viery!

• Pontifikálnou svätou omšou v Katedrále Najsvätejšej Trojice v Žiline začali vo štvrtok 11.októbra Rok viery aj v Žilinskej diecéze. Hlavným celebrantom bol diecézny biskup Mons. Tomáš Galis. Vo svojej homílii veriacim zdôraznil, že Rok viery je výzvou k opravdivému a novému obráteniu sa k Pánovi. „Rok viery má vyjadrovať jednomyseľné úsilie o znovuobjavenie a štúdium aj základných obsahov viery, ktoré sú systematicky a organicky zhrnuté v Katechizme Katolíckej cirkvi. Tu sa totiž objavuje bohatstvo učenia, ktoré Cirkev vo svojej dvetisícročnej histórii prijíma, spravuje a odovzdáva.

• Pasovanie prvákov!

• 23.10.2012 /utorok/ boli prváci našej Základnej školy slávnostne pasovaní do školského cechu. Rodičia detí tak stali svedkami výnimočnej udalosti.

18 prvákov sa nevedelo dočkať, kedy spolu so svojou pani učiteľkou vojdú cez vstupnú Zlatú bránu pred Včeliu kráľovnú. Včely totiž bývajú symbolom usilovnosti a pracovitosti. A za mesiac v škole naši prváčikovia už ukázali, že sú svedomití a snaživí. Na túto milú akciu sme pozvali tiež všetkých žiakov 1. stupňa Základnej školy a samozrejme aj našich škôlkarov s ich rodičmi. Ďakujeme Vám všetkým za príjemne strávené popoludnie.

• Zber papiera!

• V dňoch 9., 10. a 11. októbra 2012 sa uskutoční ZBER PAPIERA v čase od 14,30 – 17,00 hod. Víťazov čaká slaká odmena!

• Cyklopúť Nitra - Velehrad

• Svätou omšou v bazilike vo Velehrade sa v piatok skončila štvordňová cyklopúť z Nitry na Velehrad, ktorú pod vedením saleziánov absolvovali šiesti študenti z tried 2.A, septima A a septima B. Počas putovania navštívili miesta,  spojené s počiatkami kresťanstva na našom území - Zobor pri Nitre, Nitriansku Blatnicu, Ducové pri Piešťanoch, Skalku pri Trenčíne a Uherské Hradiště.

• Svetový deň jablka!

• Sladké, voňavé, šťavnaté...

Jablko je jedno z najzdravších druhov ovocia. Aj napriek tomu jeho konzumácia klesá a mnohí uprednostňujú exotické ovocie. Vieme o ňom naozaj všetko?

V piatok 5.10. 2012 sa v rámci vyučovania i mimovyučovacích aktivít uskutočnila v triedach 1.stupňa propagácia zdravej výživy a konzumácie ovocia. Deti na tento deň vytvorili v rámci tejto akcie viacero výtvarných i slovesných prác, ktoré sú vystavené v pavilóne Základnej školy. Počas 4. vyučovacej hodiny boli pripravené rôzne aktivity, na ktoré sme pozvali aj našich škôlkarov.

Aké látky obsahuje jablko?

1. vodu (až 84%)

2. vlákninu, vďaka ktorej má blahodarný účinok na náš metabolizmus

3. veľa pektínu, ktorý na seba viaže škodliviny z tela a odvádzajú ich von

4. nenasýtené tuky

5. vitamín C

6. minerály: draslík, vápnik, horčík

7. rad antioxidantov, ktoré znižujú riziko ochorenia na rakovinu

8. vysoký obsah fruktózy

• Výsledky volieb do Rady školy!

• OZNÁMENIE

V zmysle Zákona č 596/2003 Z. z., Vyhlášky MŠ SR č. 291/2004 Z. z. sa dňa 02. októbra 2012 (utorok) o 17:00 hod. uskutočnili voľby  - za rodičov  - do RADY ŠKOLY -

pri Spojenej škole sv. Jána Bosca, Trenčianska 66/28, 01851 v Novej Dubnici.

Výsledky volieb:

Počet kandidátov: 4

Počet zúčastnených rodičov: 19

Počet odovzdaných hlasovacích lístkov – celkom: 19

Počet odovzdaných platných hlasovacích lístkov: 19

PORADIE KANDIDÁTOV podľa počtu získaných hlasov:

1. PhDr. Stanislava Laschová: 17 hlasov
              2. p. Emil Hujo: 15 hlasov
              3. p. Martin Gažo: 15 hlasov
              4. Ing.Terézia Kalafutová: 7 hlasov

Mgr. Ľuboš Valt, riaditeľ školy

• Voľby do Rady školy!

• Vážení rodičia,
              v utorok 2.10.2012 o 17:00 sa v našej škole uskutočnia voľby členov Rady školy. Budeme voliť nových zástupcov rodičov žiakov Spojenej školy sv. Jána Bosca. Kandidátov môžete navrhnúť do 2.10.2012 do začiatku hlasovania o 17:00. Mená kandidátov zašlite mailom na adresu: zs@ssnd.sk, gymnazium@ssnd.sk alebo nahláste osobne pred hlasovaním v škole. Oprávnenými voličmi sú všetci rodičia žiakov Spojenej školy. Vaša účasť na voľbách je veľmi potrebná! Ďakujem za spoluprácu.

Predseda Rady školy RNDr. Daniela Gunárová