• Po zápise prvákov!

• V mene všetkých zamestnancov a spokojných rodičov Spojenej školy sv. Jána Bosca

Vám chceme úprimne poďakovať za prejavenú dôveru pri výbere našej školy pri zápise do 1. ročníka Základnej školy sv. Jána Bosca..

Veríme, že v plnej miere splníme Vaše očakávania z dobrej voľby.

• Projekt akademického partnerstva

•                                           V pondelok 28. januára 2013 sa v rámci projektu akademického partnerstva

uskutoční stretnutie maturantov Gymnázia sv. Jána Bosca

so zástupcami Katolíckej univerzity z Ružomberka:

2. vyučovacia hodina: 4. A

3. vyučovacia hodina: Oktáva A

6. vyučovacia hodina: Oktáva B

• Zápis do 1. ročníka Základnej školy sv. Jána Bosca

• Zápis do 1. ročníka Základnej školy sv. Jána Bosca:

zapis.doc

Základná škola pri zápise dieťaťa vyžaduje meno, priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, miesto narodenia, národnosť, štátne občianstvo a trvalé bydlisko dieťaťa, ako aj meno, priezvisko, adresu zamestnávateľa a trvalé bydlisko rodičov či iných zákonných zástupcov.

Zapísať svoje dieťa môžete aj denne u pani zástupkyne PaedDr. Adamcovej - kontakt 4432382, mail : zs@ssnd.sk

Tešíme sa na prejavený záujem a dôveru z Vašej strany.

• V stredu 9.1. navštívila študentov Prímy, Sekundy a Tercie pracovníčka centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie Mgr. Erika, aby ich oboznámila s problematikou a prediskutovala s nimi témy "Ako predchádzať šikanovaniu a agresivite v triede", "Zneužívanie moderných komunikačných technológii (kyberšikana)" a "Prevencia drogových závislostí".

Preventívny prístup aj k týmto témam považujeme za veľmi dôležitý prostriedok vo výchove v našej škole.

• Trojkráľová posviacka školy.

• V stredu 9. januára 2013 naši otcovia saleziáni posvätia priestory školy, (ako sa už stalo tradíciou) aby sme si v nich nažívali ako jedná veľká rodina.

Podľa kresťanských tradícií je sviatok Troch kráľov symbolom troch zázrakov: ide o zjavenie Pána Ježiša svetu, krst Ježiša a premenenie vody na víno na svadbe v Káne Galilejskej.

• Na Vianoce ako treba, nech nájdete poklad z neba. Pokoj, lásku v hojnosti, dni tieto prežite v radosti. Zdravie, šťastie ešte k tomu, nech prídu aj do Vášho domu. Nech sa starosť všetka zruší a nech vládne pokoj v duši. Čo bolelo, nech sa zhojí, čo tešilo, nech sa zdvojí. Aby boli v Novom roku iba slzy šťastia v každom oku...

Požehnané vianočné sviatky Vám všetkým praje a vyprosuje spoločenstvo zamestnancov Spojenej školy sv. Jána Bosca.

• A slovo bolo u Boha

• Dňa 10. 12. 2012 sa žiaci : Šimon Bajo z prímy, Andrej Jurčí zo 6. A a Klaudia Sochorová zo 7. A zúčastnili recitačnej súťaže, ktorú každoročne organizuje ZŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta vTrenčíne. Aj keď sa neumiestnili na prvých troch miestach, pekne reprezentovali našu školu a vyjadrili vzťah k umeleckému slovu.

• BLAHOŽELANIE

• Naša žiačka Karolína Rajcová sa umiestnila na krásnom 3. mieste vo výtvarnej súťaži "Moja obec o 100 rokov", ktorú organizovala Spojená katolícka škola v Nemšovej .

Tešíme sa a prajeme aj naďalej veľa kreativity v ďalších súťažiach.

• PYTAGORIÁDA

• V tomto týždni sa aj v ZŠ konali školské kolá Pytagoriády. K najúspešnejším riešiteľom patria:

P3 - Matej Kudlík, Denis Chorvát, Alena Čierna

P4 - Noel Gabaj, Jakub Pecen, Peter Cicoň

P5 - Adam Petlák, Adam Valt

P6 - Lenka Šišková, Viera Vančová, Alžbeta Dudášová

• Pytagoriáda

• V  školskom kole Pytagoriády  súťažili žiaci prímy, sekundy a tercie z osemročného gymnázia. Úsešným riešiteľom blahoželáme a prajeme im veľa úspechov v ďalšom kole. Našu školu budú reprezentovať:

Kategória P6: Moško Stanislav - príma

Kategória P7: Melúch Ján - sekunda

Kategória P8: Kusý Roman a Petláková Petra - obaja z tercie.

• Olympiáda ľudských práv.

• Olympiáda ľudských práv

Dňa 5. 12. 2012 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo XV. ročníka celoštátnej súťaže stredoškolskej mládeže  olympiády ľudských práv. Zúčastnilo sa ho 9 študentov maturitných ročníkov. Prvé miesto získala študentka oktávy B Linda Mangunda. Srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

• Pamätníky 1. a 2. svetovej vojny v našom okolí.

• Život ľudí vo svete vojny

Žiaci 9. A sa zúčastnili akcie, ktorú pripravila Mestská knižnica v Novej Dubnici. V rámci programu celoživotného vzdelávania Comenius Regio partnerstvá pripravila podujatie pre tých, ktorých zaujíma história II. sv. vojny v našom regióne. Hosľ, pán Mikula, pútavo rozprával svoje zážitky z vojnových rokov. Deviatakov zaujala havária amerického lietadla v roku 1944 na území Baračky – Kamenné vráta. Rozprávanie bolo doplnené prezentáciou opamätníkoch I. A II. sv. vojny. Účastníkov vojnových udalostí je z roka na rok menej, preto si vážime ochotu pána Ľ. Mikulu.