• Exkurzia do minulosti

• Koncentračný tábor, v ktorom počas 2. svetovej vojny zahynulo viac ako 1 000 000 ľudí navštívili naši najstarší žiaci základnej školy a najmladší študenti strednej školy.

Hrôzy aké sa diali v Osvienčime už nikdy nesmieme dopustiť.

• Predškoláci na zápise

• Čas nástupu do školy je pre každého škôlkara významnou udalosťou. Prvým krokom je úspešné absolvovanie zápisu.

Teší nás, že si našu školu vyberá stále dostatok rodičov, ktorým záleží na katolíckej výchove ich detí. Pre školský rok 2024/2025 máme triedu zaplnenú na maximum.

• Pytagoriáda

• 50 žiakov základnej školy sa zapojilo do 45. ročníka populárnej matematickej súťaže. Úspešné hodnotenie získalo 32 % z nich. Naši našikovnejší v jednotlivých kategóriách Pytagoriády sú:

Maximilián Hort - P3, Michal Šimor - P4, Pavol Bielik - P5, Šimon Halabica - P6, Matej Pružinec - P7, Jakub Hort - P8.

Reprezentovať nás v okresnom kole pytagoriády, ktoré sa konalo 9.4.2024 v Dubnici nad Váhom dostali pozvanie štyria žiaci prvého stupňa.

- Boris Basila

- Maximilián Hort

- Milan Žovinec

- Laura Končierová

BLAHOŽELÁME a tešíme sa z vašich úspechov.

• Bociany v 1.A

• Bociany v našej škole síce nehniezdia, ale u prvákov sa cítia veľmi dobre. Krášlia steny triedy a deti sa tešia z ich prítomnosti. Veď nakoniec, urobili si ich pre radosť a veľa sa pri práci naučili aj o ich živote.

• 3 x 3 basketbal

• V dňoch 4. - 5. apríla 2024 sa konalo okresné kolo v 3 x 3 basketbale. Zúčastnili sa ho aj naši  žiaci zo základnej školy. Aj keď sa nám veľmi nedarilo obidve družstvá bojovali do konca.

• Výstava pána fotografa

• Žiaci materskej školy si vo štvrtok 4.4.2024 prezreli výstavu významného fotografa z nášho mesta pána Petra Jelínka, ktorý výber zo svojej tvorby sprístupnil širokej verejnosti v KC Panorex pri príležitosti svojich narodenín.

Pripájame sa ku gratulantom a ďakujeme za všetky krásne fotografie.

• Púpavové popoludnie

• Na krúžku šikovných rúk sa deti veľakrát zaoberajú ľudovými tradíciami. Tentokrát to bolo vitie vencov z púpav, ktorých máme na školskom dvore neúrekom. Škoda by bola nevyužiť tento dar.

A keďže sa deťom darilo s púpavou, skúšali aj venčeky zo sedmokrások. Takáto zábava na čerstvom vzduchu v krásnom jarnom počasí ich veľmi bavila a venčeky potešili aj mladších, či starších členov rodín.

• Biologická olympiáda

• Minulý mesiac súťažili žiaci druhého stupňa v kategórii D-TP. Najlepšie sa umiestnili dievčatá:

1. miesto - Katarína Hortová, 6.A

2. miesto - Ema Bučková, 7.A