• Novinky

      • Pekné prázdniny!

      • Vednie Spojenej školy sv. Jána Bosca ďakuje všetkým svojim zamestnancom, rodičom, priateľom, priaznivcom školy a sponzorom za aktívnu spoluprácu v školskom roku 2012/2013.

       Našim zamestnancom prajeme príjemné prežitie dovolenky a všetkým žiakom veľa vody, slnka a oddychu počas letných prázdnin.

        

        

     • Nocovačka
      • Nocovačka

      • Nocou z 25.6. na 26.6. 2013 sa naši piataci rozlúčili s týmto školským rokom. Začali sme večerným kinom, pokračovali sme strašidelnou nahánačkou v areáli školy a hrami v telocvični až do svitania. Trocha spánku sme si ukradli z nasledujúceho dňa. Ďakujeme našej kuchárke pani Florianovej za chutné raňajky. Bolo SUPER, hurá na prázdniny.

     • ZOO Bratislava
      • ZOO Bratislava

      • Žiaci 1.A a 2.A  triedy ZŠ sa zúčastnili dňa 12.6.2013 školského výletu v ZOO a Dinoparku v Bratislave. Prváčikovia boli na svojom prvom triednom výlete a veľmi sa im páčil.

      • Organizácia vyučovania v posledný školský týždeň šk. roka 2012/2013 v org. zložke ZŠ

      • Organizácia vyučovania v posledný školský týždeň šk. roka 2012/2013 v org. zložke ZŠ - Obrázok 1Od 24.6.  - 26.6.2013 (pondelok - streda): 1. stupeň končí po 4. vyuč. hodine, 2. stupeň po 5. vyuč. hodine.

       25.6. 2013 (utorok) a 26.6. (streda) : odovzdávanie učebníc + žiaci dostanú v ten deň aj učebnice do nasledujúceho ročníka.  (utorok – 2. st. ZŠ, streda - 1.st. ZŠ)

       27.6. 2013 (štvrtok): slávnostné ukončenie školského roka 2012/2013, zraz o 8,00 hod. na nádvorí školy. Sv. omša o 8,30 hod. v kostole sv. Jozefa Robotníka + rozdávanie vysvedčení od cca 9,45 hod.

                                                        Obed: 1. stupeň od 10,30 hod., 2. stupeň od 11,00 hod.,

                                                                    Gymnázium: od 11,15 hod.

       28.6. (piatok): udelené riaditeľské voľno pre žiakov a študentov školy. V prevádzke nebude žiadna organizačná zložka Spojenej školy sv. Jána Bosca.

      • ŠPECIFIKÁCIE PRE PHZ-IROP

      • 21.6.2017

       V priloženom súbore .xls sú špecifikácie položiek na určenie predpokladanej hodnoty zákazky pre projekt IROP - modernizácia učební na ZŠ.

       Vyzvaní potenciálni dodávatelia použite tento podklad pre vypracovanie vašej cenovej ponuky.

       DOPYT_PRIESKUM_TRHU_IROP2017.xls

      • Školáci v prírode chodia po celej Európe

      • Tieto dni trávia naši tretiaci a štvrtáci ZŠ v škole v prírode. Sú v EUROMESTE neďaleko Duchonky a po ich dnešnej návšteve donom Jozefom a donom Ondrejom spolu s pani zástupkyňou a riaditeľom školy môžme so 100% istotou potvrdiť, že sa im domov nebude chcieť vrátiť ;) Bohatý program, krásne prostredie uprostred hôr a v tejto horúčave hlavne bazén s tobogánom robia tento pobyt pre žiakov nezabudnuteľným. Všetci sú v poriadku a pani učiteľky dôsledne dozerajú na pitný režim detí - rodičia môžu byť úplne spokojní. Viac foto na našom Facebook-u.

       Školáci v prírode chodia po celej Európe - Obrázok 1Školáci v prírode chodia po celej Európe - Obrázok 2Školáci v prírode chodia po celej Európe - Obrázok 3Školáci v prírode chodia po celej Európe - Obrázok 4Školáci v prírode chodia po celej Európe - Obrázok 5

     • Exkurzia Vršatec
      • Exkurzia Vršatec

      • Aj tento rok žiaci ôsmeho ročníka a tercie sa zúčastnili exkurzie - Vršatec. V rámci regionálnej výchovy - spoznávame svoje okolie, sme prešli Náučným chodníkom okolo Vršatca a oboznámili sme sa s miestnou geologickou stavbou, výskytom typických rastlín a živočíchov.

       Exkurzia Vršatec - Obrázok 1Exkurzia Vršatec - Obrázok 2Exkurzia Vršatec - Obrázok 3

      • Rozlúčka predškolákov

      • Rozlúčka predškolákov - Obrázok 1

       Trochu mi je smutno, trochu veselo,
       trochu mi je smelo, trochu nesmelo.
       Chvíľu budem taký, ryba ani rak,
       už nie malý škôlkar a ešte nie žiak.

       Začiatok mesiaca jún sa v našej MŠ sv. Jána Bosca niesol v znamení rozlúčky predškolákov. Táto milá udalosť je malým sviatkom (nielen) celej CMŠ. Deti sa krátkym programom rozlúčili s pani učiteľkami, s tetami kuchárkami, s tetou upratovačkou, ale hlavne s kamarátmi. Bránu MŠ opustili naši prví škôlkari - 8 pripravkári, budúci prváčikovia. Držíme im palce, aby sa im v škole darilo, aby boli veľkou radosťou pre učiteľov a pýchou pre svojich rodičov.

        

        

     • Čítajme si 2013
      • Čítajme si 2013

      • Dňa 4.6.2013 sa žiaci našej  ZŠ zapojili do detského čitateľského maratónu. Do podujatia sa prihlásilo 168 regionálnych a školských knižníc a škôl z celého Slovenska a čítalo v ňom 36 321 detí, čím sa prekonal rekord z minulého roku, kedy čítalo 35 542 detí. Podujatie bolo cielené na deti od 6 do 15 rokov. Cieľom projektu, ktorého organizátorom je Linka detskej istoty,  je podporiť čítanie u detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa.

      • Z našej školy do sveta a späť

      • Z našej školy do sveta a späť - Obrázok 1Včera sa vrátili z pobytu v Rusku, konkrétne v meste Dubna pri Moskve, naši študenti, ktorí sa venujú štúdiu ruského jazyka. Pobytom v rodinách si nie iba presvičili jazyk, ale aj odskúšali tamojší život a našli si priateľov. Videli svetovo uznávané fyzikálne laboratórium s urýchľovačom častíc a aj pamätihodnosti najväčšieho mesta Európy. Cesta lietadlom a pobyt bol pre študentov bezplatný. Foto z pobytu nájdete aj na našom FCB.

        Z našej školy do sveta a späť - Obrázok 2 Z našej školy do sveta a späť - Obrázok 3

       Z našej školy do sveta a späť - Obrázok 4V čase, keď sa skupina ruštinárov vyberala na svoju cestu sa skupina nemčinárov vracala zo štvordňového pobytu v Salzburgu v Rakúsku. Zažili tam jedinečnú atmosféru mládežníckeho stretnutia počas sviatku zoslania Ducha Svätého, na ktorom bolo približne 5000 mladých z nemecky hovoriacich krajín. Aj naši študenti sa zapojili do aktivít, ktoré spontánne prebiehali medzi mladými a zároveň mali možnosť okrem duchovnej atmosféry aj vnímať a používať nemčinu v reálnom živote a získať na ňu iný než len "školský" pohľad. Cesta Railjetom a pobyt bol pre študentov bezplatný.  Foto z pobytu nájdete aj na našom FCB.

       Z našej školy do sveta a späť - Obrázok 5  Z našej školy do sveta a späť - Obrázok 6 Z našej školy do sveta a späť - Obrázok 7

      • Vypni telku, zapni seba 2013!

      • Vypni telku, zapni seba 2013!

       Vypni telku, zapni seba 2013! - Obrázok 1

       eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí vyhlasuje 13. ročník kampane Vypni telku, zapni seba!  s heslom Objav poklad! Od pondelka 27.5. do nedele 2.6. bude približne 7000 detí a dospelých zameriavať svoj voľný čas na hry, šport, tvorivosť a rozvoj vzťahov. Je to približne o 1000 ľudí viac ako minulý rok. Účastníci kampane chcú počas týždňa obmedziť sledovanie televízie, hranie počítačových hier a zábavu na internete v prospech tvorivejšieho  týždňa. Nosením farebných náramkov k tomu pozývajú aj svoje okolie. 

       Heslo tohtoročnej kampane „Objav poklad“ je výzvou, aby deti počas týždňa objavovali svoje talenty a dary života. K tomu ich vyzývajú aj tematické dni: pondelok – dar pohybu, utorok – dar umenia, streda – dar smiechu, štvrtok – dar múdrosti, piatok – dar štedrosti, sobota – dar priateľstva, nedeľa – dar povzbudenia. Okrem metodických materiálov pre stretká a tvorivé popoludnia pripravilo eRko aj osobitné námety na prežívanie voľného času v rodine. Materiál je k dispozícii po zaregistrovaní na webovej stránke kampane www.erko.sk/vtzs.

      • Božie telo.

      • Vo štvrtok 30. mája je prikázaný sviatok Božieho tela. Pri tejto príležitosti sa zúčastníme na sv. omši v kostole sv. Jozefa so začiatkom o 10,00 hod.

          Božie telo. - Obrázok 1Sviatok Najsvätejšieho Tela a Krvi je oslavou daru Eucharistie a úcty k Spasiteľovi skutočne prítomnému pod spôsobom chleba a vína vo Sviatosti Oltárnej.

      • Oznam pre gymnázium

      • OČAP pre triedy príma, sekunda, tercia sa z organizačných dôvodov presúva z piatka na stredu 29. 5. 2013

       Program:  zraz 7,55 pred školou, presun na futbalový štadión – podľa pokynov tr. uč.,
       kde o 9,00 hod. začne atletický míting.
       Dozor:

       Príma

       RNDr. Slimáková

       Sekunda

       Mgr. Danišová

       Tercia

       Mgr. Valtová

       30.5.2013 - štvrtok - Božie telo - prikázaný sviatok:

       • sv. omša bude o 10,00 hod. v kostole sv. Jozefa Robotníka.
       • po skončení sv. omše – vyučovanie pokračuje podľa rozvrhu.
      • Patróni tried Základnej školy.

      • V tomto školskom roku je vyhlásený projekt „Patrón našej triedy“. Každá trieda ZŠ si vylosovala jedného svätca, ktorý bude jej patrónom a ktorý bude tejto triede pomáhať a ochraňovať ju počas roka. Títo svätí  budú sprevádzať našich žiakov počas celého štúdia na základnej škole. Keď pripadne deň jeho sviatku, príslušná trieda si pripraví krátku reláciu do školského rozhlasu a vyzdobí svoju nástenku. V ten deň trieda slávi tzv. odpust, žiaci majú vlastný duchovný, ale i zábavný, poučný... program. Je na vašej fantázii, ako tento deň prežijete a oslávite.

       Patróni tried Základnej školy. - Obrázok 1

                PATRON_NASEJ_TRIEDY-m1.doc

     • Veľké knižné venovanie
      • Veľké knižné venovanie

      • Najjednoduchší spôsob ako obdarovať školu!
       Zapojili sme sa do akcie portálu DAKUJEME.SK, ktorá robí projekt na podporu čítania u žiakov.
       Prispejte aj vy a zapojete do toho aj svojich známych! Bude to na konkrétnu potrebu pre žiakov pod profesionálnym dohľadom darcovského portálu. Vopred vďaka v mene našich žiakov.

        

       Môj dar:


       Ďakujeme.sk
        

        

      • Prvé sväté prijímanie.

      • Prvé sväté prijímanie. - Obrázok 1V sobotu 25. mája 2013 sa o 10,00 hod. v kostole sv. Jozefa Robotníka uskutoční slávnosť Prvého sv. prijímania pre našich tretiakov. Všetkým prvoprijímajúcim deťom želáme, aby si pocity z tohto okamihu navždy zapamätali, aby si ich hlboko zapísali do svojich sŕdc s tým, že čokoľvek ich v živote postihne, môžu sa spoliehať na Pána Ježiša, ktorý ich bude v Eucharistii sprevádzať po celý život. Aby v budúcnosti s rovnakou radosťou a láskou ako v tento deň, pristupovali ku každej svätej omši a ku každému svätému prijímaniu. Všetci si úprimne želajme, aby každá ich cesta za Pánom Ježišom bola vždy plná nadšenia a očakávania, tak ako v deň ich prvého svätého prijímania.

      • Geocaching 5.A

      • Geocaching 5.A - Obrázok 120.5. sa trieda 5.A zahrala v teréne geocaching. Hľadali poklad v Areáli zdravia, čo aj úspešne zvládli. Geografia je naozaj zábavná a naše deti šikovné.

     • Biologická olympiáda
      • Biologická olympiáda

      • 16.05.2013 sa uskutočnil 47. ročník Biologickej olympiády kategória D v CVČ v Dubnici nad Váhom. Terézia Vaľková zo sekundy  sa umiestnila na krásnom 2. mieste v obvodovom kole a  Patrik Čepela zo sekundy získal 4. miesto. Gratulujeme!!!

      • Výstava o Sviečkovej manifestácii

      • MúzeVýstava o Sviečkovej manifestácii - Obrázok 1um zločinov a obetí komunizmu zapožičalo našej škole výstavu, ktorá pripomína 25. výročie Sviečkovej manifestácie. Fotografie, ukážky dokumentov a svedectvo účastníčky poskytujú základné informácie o tejto významnej udalosti našich dejín a umožnia nám pochopiť jej význam a hrdinstvo účastníkov. Pozrieť  si ju môžete vo vestibule gymnázia.

      • Púť do Ríma

      • Vo štvrtok  9. mája 201Púť do Ríma - Obrázok 13  sa jedenásti študenti gymnázia, ktorí sa zúčastnili súťaže Poznávame patrónov Žilinskej diecézy, vrátili z púte do Ríma. Organizátori súťaže im takto umožnili spoznať pamiatky antického a kresťanského Ríma, no najmä miesta, na ktorých si pripomíname svätcov Cyrila a Metoda - Baziliku Santa Maria Maggiore, Baziliku sv. Klimenta s hrobom sv. Cyrila a Baziliku sv. Praxedy. Najväčším zážitkom pre mladých pútnikov bola na záver púte účasť na generálnej audiencii na Námestí sv. Petra, kde sa Svätý Otec František prihováral  veriacimi z mnohých krajím sveta. Cesta a pobyt boli pre študentov bezplatné. Fotky z púte si môžete pozrieť na FB.