• Siedmaci na výlete

• Krajské mesto Trenčín bolo cieľom výletu našich siedmakov. Tentoraz sa vybrali lepšie spoznať lesopark Brezina a vyskúšať svoju odvahu na lanovej dráhe. Cestou späť sa zastavili v kine a laser aréne.

• Stredoškoláci v divadle

• Naši gymnazisti z tried Kvinta a III.AG navštívili 13.6.2023 divadelné predstavenie Malé ženy v Slovenskom národnom divadle v Bratislave.

Predstavenie sa im veľmi páčilo a výlet do divadla si určite niekedy zopakujú.

• Škola hrou

• Pexeso ako učebná pomôcka funguje veľmi dobre. Štvrtáci sa o tom presvedčili priamo v odbornej učebni, do ktorej chodievajú na hodiny prírodovedy. Hravo a s úsmevom na tvárach si zapamätali veľa zaujímavostí o prírode.

A nás zasa potešilo zistenie, že deti sa stále vedia hrať aj inak ako elektronicky.

• Prváci sadili

• Prváci na prvouke vypestovali svoje prvé rastlinky. Nešlo len o samotné sadenie, deti sa učili každodennej starostlivosti a trpezlivosti. Radosť z každodenného pokroku bola obrovská. Konečne sa dočkali dňa, kedy si sadeničky odniesli domov a budú pokračovať v pestovaní za pomoci rodičov.

• Motýle

• Deťom materskej školy robili posledné týždne spoločnosť motýle. Teda, najskôr to bolo niečo takmer neviditeľné, neskôr hýbajúce sa a potom zakuklené. Konečne sa dočkali dňa, kedy vyrastené jedince mohli vypustiť do voľnej prírody.

A možno nejaký školský motýľ poletuje aj okolo vás.

• Výstava fotografií

• V rámci osláv Dní mesta bola vo foyeri KC Panorex otvorená výstava významného fotografa Radovana Stoklasu. Výstavu, ktorá potrvá do 30.6.2023 si boli pozrieť aj viaceré triedy našej školy.

• Prijatie u pána primátora

• Deti materskej školy spoznávajú naše mesto. Tentokrát boli na vzácnej návšteve rovno u primátora mesta pána Ing. Petra Marušinca. Ďakujeme za srdečné prijatie, darčeky a hlavne odpovede na všetky zvedavé otázky.

• Zippyho kamaráti

• Programom Zippyho kamaráti, ktorý u detí učí rozvíjať sociálne aj emocionálne zručnosti, prešlo viac ako milión detí na celom svete. A naše deti z 1.A a 2.A triedy neboli výnimkou. Počas ôsmych mesiacov sa prostredníctvom 24 lekcií naučili rôzne stratégie zvládania problémov v rozličných životných situáciách.

Dnes sme teda mali dôvod oslavovať. Okrem chutného občerstvenia a dobrej nálady boli deti slávnostne ocenené aj Certifikátom Zippyho kamarátov.

• Dualisti

• - časť našich študentov, ktorí sa rozhodli zapojiť do systému duálneho vzdelávania pravidelne dochádza do firmy Kelcom Dubnica spol s.r.o

- učia sa priamo v praxi s odborníkmi

- spolupracujú na projektoch

- tvoria komunitu kolegov

• Stredná škola je naplnená

• Veľký záujem o štúdium v našej škole nás úprimne teší. Prijať podľa aktuálneho plánu výkonov sme mohli len tretinu všetkých uchádzačov.

• Šiestaci v hlavnom meste

• Dňa 8.6.2023 sa triedy 6.A a 6.B zúčastnili koncoročného výletu do Bratislavy. Najprv sme navštívili Bratislavský hrad a pokochali krásnymi výhľadmi na mesto, Dóm sv. Martina a Dunaj. Pozreli sme si aj Barokovú záhradu v blízkosti hradu. Potom sme sa cez staré mesto a po nábreží presunuli do Slovenského národného múzea. Je tam sprístupnená prírodovedecká expozícia, kde si každý žiak našiel niečo zaujímavé. Výlet sme ukončili krátkym rozchodom a, a potom sme išli domov.

• Sv. omša

• Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi sme si pripomenuli spoločnou sv. omšou vo farskom kostole.

• Poznávame okolitú prírodu

• Piataci a deviataci sa učili biológiu priamo v prírode. V piatok 2.6.2023 absolvovali komentovanú vychádzku v Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy - navštívili územia Manínska tiesňava a Kostelecká tiesňava. Odborný výklad im zabezpečili pracovníci zo Správy CHKO Strážovské vrchy.

Žiaci boli veľmi prekvapení aké nádherné miesta máme len pár kilometrov od našej školy. Určite sa do prírody vyberieme čoskoro znova.

• MDD u nás

• Kino, zmrzlina, tancovanie, súťaženie a kolotoče. K tomu trocha sladkostí, veľa dobrej hudby a samozrejme vynikajúca nálada.

Jednoducho ... POŽEHNANÝ ČAS.

• Súťažíme s radosťou

• Školská knižnica bola dnes miestom stretnutia súťažiacich, ktorí získali ďakovné listy za účasť a odmeny za reprezentáciu školy od vyhlasovateľov súťaží Matematický klokan a Hviezdoslavov Kubín.

Blahoželáme všetkým zapojeným žiakom a špeciálne najmladšiemu úspešnému riešiteľoví - Matúš Urbánek z 1AZŠ sa zaradil medzi 20 % najlepších v SR.

• MDD v škôlke

• Obrovská párty spojená s karnevalom sa konala presne 1. júna na sviatok MDD. Deti spolu s trénerkami z tanečnej školy Choreofactory veselo tancovali a neskôr sa odvážlivci povozili aj na kolotočoch.

Celá škôlka bola slávnostne rozprávkovo vyzdobená už počas predchádzajúcich dní. Šatne sa zmenili na rozprávkový svet a deti tak na chvíľu boli jeho súčasťou. Pani učiteľky boli zrazu výnimočne čarovné.

• Deviataci v kraji Jánošíka

• V dňoch 28.5.2023 až 31.5. 2023 sa žiaci 9A triedy zúčastnili koncoročného rozlúčkového výletu s doprovodom tr. uč. L. Rekemovej a p. asistentky Ľ. Vrbovskej.

V nedeľu odchádzali o 10,00 vlakom a autobusom z Trenčianskej Teplej do Terchovej. Zabývali sa na vopred objednanej chate a ešte poobede sa prešli po okolí až k Maurovej zvonici. Pondelok venovali prechádzke k rozhľadni nad Terchovou a k soche Jánošíka. V miestnom kostole obdivovali Drevený Betlehem. Utorok bol deň najdlhšej túry a to do Jánošíkových dier. Večery trávili opekaním, grilovaním a spoločenskými hrami. Streda bola dňom návratu domov.

Krásne počasie, ako na objednávku, mali každý deň. K tomu nechýbala dobrá nálada. Žiaci sa domov vrátili s nádhernými spomienkami.