• Deň techniky & DOD | 16.02.´18

• Spojená škola sv. Jána Bosca v Novej Dubnici organizuje dňa 16.02.2018 v čase od 08:40 do 13:30 Deň techniky na Technickom lýceu a DOD v Gymnáziu. Deň techniky je zároveň Dňom otvorených dverí pre ôsmakov a deviatakov ZŠ z okolitého regiónu a organizuje sa pod mottom Spojená škola sv. Jána Bosca - škola plná energie“. Program Dňa techniky je otvorený potrebám a záujmom žiakov 2. stupňa ZŠ:

privítanie, oboznámenie sa s programom, organizačné pokyny

prezentácia na tému výroba a prenos elektrickej energie (ZSE Energia, a.s., Bratislava)

ukážky didaktickej techniky pre vyučovanie prírodovedných predmetov (KVANT s.r.o., Bratislava)

prehliadka priestorov gymnázia a technického lýcea spojená s aktivitami pre žiakov:

> „Pripoj sa“ – výroba káblov pre počítačové siete

> ukážka 3D tlače

> „Učenie vo virtuálnej realite“ – 3D okuliare prevedú žiakov cez Slnečnú sústavu alebo hlbinami ľudského mozgu

prezentácie technických firiem z regiónu (firmy z dubnicka)

prezentácia projektu „Aj Ty v IT“ (ajtyvit.sk, Bratislava)

Autobusová doprava z vybraných škôl do sídla Spojenej školy sv. Jána Bosca v Novej Dubnici je zabezpečená organizátorom podujatia bezplatne prostredníctvom SAD Trenčín s odchodom z blízkosti Vašej školy.

Sme škola, ktorá dáva žiakom možnosť vyniknúť. Študuj aj ty v našej škole.

• RODIČOVSKÝ PLES | 09.02.´18

• Združenie rodičov školy pri Spojenej škole sv. Jána Bosca v Novej Dubnici srdečne pozýva na rodičovský ples, ktorý sa bude konať v piatok 09.02.2018 so začiatkom o 19:00 hod. v priestoroch gymnázia a ZŠ. Cena vstupenky pre dve osoby je 16 €. Do tanca bude hrať hudobná skupina Veselé trio. Vstupenky je možné zakúpiť u triednych vyučujúcich, príp. na sekretariáte ZŠ a gymnázia do 05.02.2018.

• DonBoscoDay´18 | 31.01.´18

• Aj v tomto roku bude mať posledný deň vyučovania v 1. polroku slávnostný nádych. Prebehne už tradičný DonBoscoDay. Do školy prichádzame ako zvyčajne na 1. vyučovaciu hodinu. Prvá vyučovacia hodina bude pod taktou TU a budeme mať predmet "Buďme opäť spolu". Po jej skončení, teda o 08:45 sa pod vedením TU sa presunenieme do farského kostola sv. Jozefa Robotníka v Novej Dubnici, kde bude o 09:00 hod. Slávnostná svätá omša. Po jej skončení - teda cca o 09:45 hod. začne Akadémia k patrónovi školy - Sv. Jánovi Boscovi. Po jej skončení sa presúvame do priestorov školy. O 10:40 pokračujeme v aktivite DonBoscoDay, tentokrát programom v kine Panorex, kde bude artistické vystúpenie CirkusKus. Po jeho skončení sa  opäť s TU presunieme späť do školy, kde vám v triedach učitelia rozdajú výpisy z klasifikácie. V dnešný deň končíme o 12:00.

• OLYMPIÁDA V ANJ - OK

• Dňa 17.01.2018 v Dubnici nad Váhom sa uskutočnilo okresné kolo olympiády v ANJ. Školu úspešne reprezentovali žiaci nášho gymnázia a SOŠ technického lýcea

Raymond KUNŠTATSKÝ | 3. ATL | 1. miesto | postup do krajského kola

Zuzana TINÁKOVÁ | septima | 2. miesto

Adrián BRUŠO | kvinta | 2. miesto

Kristína BAJZÍKOVÁ | sekunda | 3. miesto

Všetkým zúčastneným žiakom blahoželáme k úspechu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Raymondovi prajeme úspešné zvládnutie krajského kola.

• LYŽIARSKY KURZ | 21.-26.01´18

• V termíne od 21.01. - 26.01.2018 sa uskutoční lyžiarsky kurz pre žiakov školy. Určený je pre triedy 7. AZŠ, Sekunda, Kvinta, 1. AG, 1. ATL. Lyžiarsky kurz bude realizovaný v stredisku Donovaly, ubytovanie - hotel Vesel. Vedúcim kurzu je Mgr. I. Machciníkova, inštruktori: Mgr. E. Hanuliaková, PaedDr. M. Michalenko SDB, Ing. J. Bukovčák. Potrebná dokumentácia k lyžiarskemu kurzu bude zaslaná prostredníctvom vašich detí.