• Vzdelanie slúži na zlepšenie života druhých a zanechaní tak vašej komunity a sveta lepším miestom, ako ste ho našli.
        • Marian Wright Edelman
        • PRIHLÁSENIE NA MS

• 03.10.2023 11:14
          • GYMNÁZIUM & SOŠ IT - TECHNICKÉ LÝCEUM
          • Žiak posledného ročníka GYMNÁZIA a SOŠ IT do 30.09. príslušného šk. roka písomne oznámi TU predmety (pri CJ aj úroveň B2/B1, pričom úroveň B1 si môžu vybrať iba žiaci SOŠ-IT) ktoré si zvolil na MS. Zároveň oznámi aj predmety, z ktorých chce vykonať dobrovoľnú skúšku, v prípade ďalšieho cudzieho jazyka aj zvolenú úroveň B1 alebo B2 a v prípade predmetu, ktorý má viac častí MS, aj zvolenú časť/časti alebo formu internej časti MS (týka sa žiakov SOŠ IT pri predmete PČOZ).

Žiak so zdravotným znevýhodnením (ZZ) oznámi aj spôsob vykonania MS.

Zmenu predmetov, spôsobu vykonania alebo dodatočné prihlásenie na MS žiak písomne oznámi TU najneskôr do 15.10. príslušného šk. roka. V osobitných prípadoch (dlhodobý pobyt v zahraničí, zdravotný stav žiaka) môže  povoliť iný termín, najneskôr do 31.01. príslušného šk. roka.

Žiak môže vykonať ÚFIČ MS, ak úspešne ukončil posledný ročník GYMNÁZIA resp. SOŠ-IT a ak vykonal  a PFIČ MS, bez ohľadu na výsledok týchto častí (tieto časti koná žiak ešte pred ukončením posledného ročníka štúdia) a PČOZ (týka sa žiakov SOŠ IT).

Žiak môže vykonať MS do 3 rokov odo dňa, keď úspešne ukončil posledný ročník GYMNÁZIA, resp. SOŠ-IT.