2% dane

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno - vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2% zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Občianské združenie. Napriek tomu, že z historických dôvodov má v názve Gymnázium sv. Jána Bosca, jedná sa o občianske združenie, ktoré podporuje celú Spojenú školu sv. Jána Bosca.

Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2% z Vašich daní!

Finančné prostriedky budú použité na:

skvalitnenie vybavenia školy

ako spoluúčasť pri projektoch financovaných z iných zdrojov - v roku 2017 sa uchádzame o projekt z financií EÚ (tzv. IROP), kde je požadovaná spoluúčasť 5% ... pri čerpaní 100 000,- EUR potrebujeme 5000,- EUR vlastných zdrojov. Ak bude pre dve zložky školy, môže to byť dvojnásobok.

podporu rozvoja vzdelávania (najmä v jeho neformálnej podobe - exkurzie, výmenné pobyty ... domáce, ale najmä zahraničné) - spolupráca napr. s Katolíckou ZŠ v Uherskom Brode, exkurzia do DUBNY a pod.

rekonštrukčné a modernizačné práce na budove školy a v areáli školy - asfaltové ihrisko a bežecká dráha; rekonštrukcia priestorov, aby sme mohli zriadiť ďalšiu triedu materskej školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

1. Do 15.2.2018 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
  2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
  3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane, v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi.
  5. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2018 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Podávate si daňové priznanie sami?

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
  2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
  3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
    Obchodné meno alebo názov: Združenie rodičov pri Gymnáziu sv. Jána Bosca v Novej Dubnici
    Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Trenčianska 66/28, 01851 Nová Dubnica
    Právna forma: Občianske združenie
    Identifikačné číslo (IČO/SID): 37917412
  4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2018) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Postup pre právnické osoby

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
  2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
  3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
    Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Trenčianska 66/28, 01851 Nová Dubnica
    Právna forma: Občianske združenie
    Identifikačné číslo (IČO/SID): 37917412
  4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
  5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

• Spojená škola sv. Jána Bosca - MŠ, ZŠ, Gymnázium, SOŠ
    Trenčianska 66/28, 018 51 Nová Dubnica
  • 042/202 89 23 - spoločná ústredňa
    042/4432 382 - ústredňa ZŠ a MŠ
    042/4432 383 - ústredňa gymnázium

Mate otázku? Napíšte nám!

Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné

[CNW:Counter]