• Študijné odbory strednej školy

• Gymnaziálne predmety

• Gymnaziálne štúdium je všeobecnovzdelávacie štúdium, ktoré má pripraviť žiakov pre vysokoškolské štúdium rôznych smerov. Preto sú tu zastúpené všetky predmety - humanitné aj prírodovedné resp. technické podobne ako na základnej škole. Učivo sa preberá viac do hĺbky - cyklicky nadväzuje na učivo základnej školy. To znamená, že sa k nemu vracia, ale nabaľuje ďalšie poznatky, pričom sa majú rozširovať a zlepšovať kompetencie žiaka.

Predmety v 1. až 3. ročníku gymnázia zodpovedajú predmetom ZŠ.

Vo štvrtom (maturitnom) ročníku si žiaci volia prevážnu časť hodín s ponúknutých seminárov (zvyčajne v dvojhodinových blokoch) podľa možností v zmysle svojho ďalšieho smerovania na vysokú školu a podľa toho, čo si vybrali ako maturitný predmet.

Pre všetkých štvrtákov (maturantov) sú povinné predmety, z ktorých budú maturovať, t.j. Slovenská jazyk a literatúra a Anglický jazyk. Z ostatných predmetov sú to Náboženstvo, Telesná výchova, Nemecký jazyk.

V našom školskom vzdelávacom programe sú disponibilné hodiny využité na posilnenie alebo vytvorenie nových predmetov nasledovne:

- v prvom ročníku je predmet Rétorika a tvorba projektu

- vo všetkých ročníkoch je Náboženstvo vyučované 2 hodiny týždenne

• Predmety technického lýcea

• Všeobecnovzdelávacie predmety:

Slovenský jazyk a literatúra, Anglický jazyk, Ruský/(Nemecký) jazyk,

Matematika, Fyzika, Geografia+Biológia /len v prvom ročníku/,

Dejepis, Občianska náuka, Katolícke náboženstvo

Telesná a športová výchova

Odborné vzdelávanie - teoretické:

Odborná angličtina, Seminár z matematiky, Aplikovaná matematika, Aplikovaná fyzika

Základy techniky, Technická grafika