• Deň rodiny

• Srdečne Vás pozývame na akciu, ktorú pre všetky rodiny školy pripravuje Rada rodičov v piatok 19.5.2023.

• 3D tlačou na univerzitu

• Mať ako tretiak isté miesto na univerzite je snom asi  každého študenta. Získať takúto ponuku si vyžaduje mimoriadny výkon už počas stredoškolského štúdia.

Róbert Hrbatý z III.ATL SOŠ IT sa právom teší z certifikátu, ktorý mu po úspešnom vykonaní maturitnej skúšky v budúcom roku otvára bránu Žilinskej univerzity.

Róbert sa dostal medzi najlepších súťažiacich z 233 zapojených študentov. Úspech mu priniesla píšťalka v tvare sieťového konektora, ktorú si namodeloval, vytlačil a odprezentoval.

Blahoželáme.

Foto: organizátor súťaže a archív účastníka

• Na návšteve v Žiline

• Stretko mediálnych nadšencov je jeden z veľmi obľúbených krúžkov v našej škole. Deti sa pod vedením saleziánskeho koadjútora Daniela Imrišku a v spolupráci s animátormi pravidelne stretávajú a učia zaujímavé veci.

Tentoraz sa za poznaním a zážitkami vybrali k saleziánom do SOŠ sv. Jozefa Robotníka.

• Stavali sme máj

• Vďaka našim šikovným vychovávateľkám v školskom klube sa nám darí zachovávať viaceré ľudové tradície. Tentoraz mali deti možnosť zažiť nádhernú atmosféru príprav, zdobenia a stavania mája so všetkým čo k tomu patrilo. Aj sa spievalo aj sa tancovalo a bolo aj malé občerstvenie.

Ďakujeme celej partii za super zážitok pre deti.

• Celoslovenská SOČ

• Adrián Ďuriška, študent 4.ATL SOŠ IT nás úspešne reprezentoval na 45. ročníku celoštátnej prehliadky SOČ v Modre.

Adrián sa stal úspešným riešiteľom v odbore č.11 - Informatika.

Gratulujeme a keďže ho čaká skúška dospelosti a následne štúdium na vysokej škole želáme veľa tvorivých nápadov, kreativity a vytrvalosti.

• IT dievčatá

• Technické lýceum v našej škole je stále viac  obľúbené aj medzi dievčatami. Naše absolventky nachádzajú po štúdiu široké možnosti uplatnenia.

Štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci sa každoročne oslavuje celosvetový deň žien a dievčat v IT - Girl´s day. Na Slovensku akcie pre študentky už 10 rokov zastrešuje občianske združenie Aj Ty v IT. Naše študentky vycestovali 27.4.2023 do Bratislavy a využili ponuku firiem, ktoré im predstavili, kde všade sa môžu karierne orientovať. Navštívili sme Deutsche Telekom Cloud Services, Orange Slovensko a.s. a Dôveru zdravotnú poisťovňu a.s.

Dievčatám sa na tejto akcii veľmi páčilo, veľa sa dozvedeli a veľa zažili.

• Medailová štafeta

• Dnes sme súťažili na okresnom kole v atletike v Dubnici nad Váhom. 5 chlapcov a 5 dievčat z našej školy sa snažilo podať čo najlepší výkon. V daždivom počasí sa najviac darilo dievčenskej štafete 4 x 60m. Medaile cinkli Radke Uličnej, Lucke Mrázkovej, Vaneske Košútovej a Emke Bučkovej.

Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

• Eko divadielko v MŠ

• Minulý mesiac sa veľa školských aktivít konalo pri príležitosti osláv Dňa Zeme. Jednou z tých menej tradičných bolo divadelné predstavenie v materskej škole. Prostredníctvom napínavého príbehu sa detičky učili správne triediť odpad.

• Druhácka duchovná obnova

• Príbeh o rozsievačovi - toto bola téma duchovnej obnovy druhákov. V podobenstve si vysvetlili ako sa treba starať o svoju vieru, aby mala pevné korene a mohla neustále rásť.