• Popolcová streda

• Reagujeme na pozvanie Svätého otca Františka k modlitbe a pôstu za mier. Slávnostná školská svätá omša bude pre žiakov školy v stredu 2.3.2022 o 9:00 hod. vo farskom kostole.

• Duchovná obnova

• Počas tohto týždňa prebiehali duchovné obnovy našich starších študentov. Pokoj, posilu a možno aj nové vedomosti boli načerpať prváci a druháci z technického lýcea. V saleziánskom stredisku sa prostredníctvom symbolov snažili pochopiť podstatu Eucharistie a búrať falošné predstavy o Bohu.

Stretnutie začalo v divadelnej sále projekciou a končilo slávením svätej omše.

• Tréneri v škole

• Vďaka projektu " Tréneri v škole " a Úradu vlády SR naša Spojená škola sv. Jána Bosca v Novej Dubnici dostala pomôcky na spestrenie a zatraktívnenie hodín telesnej výchovy pre 1. stupeň ZŠ. O pestré hodiny sa stará aj trénerka tohto projektu - naša kolegyňa Mgr. Eva Hanuliaková.

ĎAKUJEME!!!!

• Hviezdoslavov Kubín

• Zapojili sme sa do 68. ročníka celoslovenskej postupovej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy. V školskom kole súťažilo spolu 21 žiakov v troch kategóriách. Porota vybrala do okresného kola v Dubnici nad Váhom 4 postupujúcich recitátorov.

Školu budú reprezentovať:

- Marcela Bajzíková

- Monika Horváthová

- Soňa Vrbovská

- Matyáš Matouch

Blahoželáme a prajeme veľa úspechov.

• Karneval

• Dnes bolo v škole veru veselo. Na vyučovaní sa stretli zvieratká, rozprávkové bytosti, hračky a iné zábavné postavičky. Prvostupniarom fantázia pracovala naplno a bola radosť stretnúť ich na chodbe. Karnevalová zábava začala v jednotlivých triedach a pokračovala tancovačkou do neskorého popoludnia v oddeleniach školského klubu.

Ďakujeme všetkým rodičom za spoluprácu a oceňujeme aj nápadité a zladené maskovanie pani učiteliek.

• Víťazstvo dievčat florbalistiek

• Naše šikovné nadšenkyne florbalu sa včera zúčastnili turnaja Super florbal cup. Tvrdý tréning sa vyplatil, zápasy zvládli vynikajúco. Jednoznačným víťazstvom 7:4 nad ZŠ Pavla Demitru si vybojovali zaslúžený postup do ďalšieho kola.

Tešíme sa a prajeme ďalšie úspechy.

• Bronz zo Super florbal cupu

• 15.2.2022 sme mali konečne po dlhšom čase školskú športovú súťaž. Naši žiaci sa jej veľmi potešili a krásne reprezentovali školu na okresnom kole v Super Florbal cupe mladších žiakov. Vybojovali si pekné 3. miesto.

SRDEČNE GRATULUJEME

• Národný týždeň manželstva

• Národný týždeň manželstva je týždenná iniciatíva, ktorej cieľom je ocenenie, povzbudenie, upevnenie a rozvíjanie manželských vzťahov. Myšlienka na Slovensku vychádza z medzinárodnej iniciatívy Marriage Week, ktorá sa zrodila vo Veľkej Británii v roku1997.

Nevynechajte možnosť osláviť svoje manželstvo a pripomenúť si, čo pre vás ten druhý znamená:)

Pozývame vás sa svätú omšu v našom farskom kostole v stredu 16.2.2022 o 18:00 hod. spojenú s obnovou manželských sľubov a požehnaním mamičiek v očakávaní.

- množstvo ďalších podujatí v rámci týždňa je zverejnených na sociálnych sieťach a  projektovej stránke

• Pomocníci tretiaci

• Naši tretiaci reagovali na výzvu Podniknime niečo dobré v časopise Rebrík, s ktorým aktívne pracujú na hodinách čítania.

Kreslili a napísali Glórii, prečo a ako pomohli druhým ľuďom. Z veľkého počtu kresieb bola redakciou odmenená Sofia Semeráková z 3.AZŠ.

Veríme, že naše deti budú i naďalej všímavé k svojmu okoliu a vyrastú z nich ľudia ochotní vždy pomôcť.

• Zážitkové učenie

• Pracovné vyučovanie v 4.AZŠ sa nieslo v duchu pomoci. Žiaci spoločne vyrábali kŕmidlá pre vtáčiky. Deti sa pri tom nielen zabavili, ale tiež tak pomohli svojím opereným kamarátom.

Fyzika v 8.AZŠ bola realizovaná v odbornej učebni. Žiaci v laboratóriu merali silu pomocou hľadania rovnováhy na ramenách. Zisťovali aj ťažisko niektorých predmetov.

• Televízia vysielala o našej škole

• V poslednom období sa vďaka usilovnej práci nášho kolegu, člena miestnej komunity saleziánov Daniela Imrišku objavujú zábery zo školy v spravodajstve RTVS častejšie. Daniel je pri všetkom, čo sa v škole i farnosti deje a pohotovo dokumentuje naše akcie. Svoje znalosti odovzdáva aj žiakom na veľmi obľúbenom mediálnom krúžku. Ak ste vysielanie nestihli, uverejnené príspevky si môžete pozrieť prostredníctvom priloženého záznamu.

Nášmu šikovnému iReportérovi ďakujeme a vám prajeme príjemné sledovanie.

RTVS - Svätá omša

RTVS Regina - Pilotné testovanie

RTVS Ranné správy - Testovanie maturantov

• Prázdninový život školy

• Piatok 4. februára boli oficiálne polročné prázdniny. Skupina dobrovoľníkov sa však rozhodla stráviť tento deň v škole a urobiť tak niečo pre seba a svojich spolužiakov.

Siedmaci maľovali triedu, siedmačky natierali dvere. Spolupracovala tiež triedna a pár šikovných rodičov.

Stredoškoláci prišli pomôcť s úpravami odborných učební. Pripravili si krajšie pracovné prostredie.

Neoddychovala ani naša 3D tlačiareň. Tlačila napríklad menovky na kľúče - ako inak, vo farbách školy.

ĎAKUJEME

• Polročné prázdniny

• Prvú polovicu školského roka máme za sebou, vysvedčenia sú rozdané a žiakov aj študentov čakajú polročné prázdniny. Trvať síce budú iba jeden deň, ale spolu s víkendom je to celkom pekné voľné trojdnie.