• MATURITA ´18 | 13.-15.03.2018

• v dňoch 13.-15.03.2018 prebehne v Gymnáziu sv. Jána Bosca a SOŠ sv. Jána Bosca písomná maturitná skúška – EČ a PFIČ. V súvislosti s plynulým a pokojným priebehom MS riaditeľ školy upravuje organizáciu vyučovania nasledovne:

UT 13.03.´18 (SJL) – Riaditeľské voľno pre triedy: Kvinta - Septima; 1. AG - 3. AG; 1. ATL - 3. ATL. Triedy Sekunda a Kvarta sa vyučujú s paralelnými triedami ZŠ, podľa rozvrhov týchto tried; trieda Tercia v náhradných učebniach.

ST 14.03.´18 (ANJ) – Riaditeľské voľno pre triedy: Sekunda – Kvarta. Triedy: 1. AG - 3. AG; 1. ATL - 3. ATL majú v tento deň inovatívny workshop. Trvanie aktivity od 09:00 - 13:30.

ŠT 15.03.´18 (MAT) – Riaditeľské voľno majú študenti maturitného ročníka. Žiaci sa vyučujú podľa modifikovaného rozvrhu hodín.

Žiaci boli odhlásení zo stravy prostredníctvom svojich TU. Žiadame všetkých žiakov (príp. verejnosť, ktorá sa bude počas konania maturitných skúšok pohybovať v budovách školy) o rešpektovanie pokynov vyučujúcich a dozoru tak, aby žiadnym spôsobom nebol narušovaný priebeh maturitných skúšok a boli zachované objektívne podmienky (ticho) pre prácu maturujúcich študentov. Ďakujeme za pochopenie

Mgr. Ľuboš Valt – riaditeľ školy

• INOVAČNÝ WORKSHOP | 14.03.2018

• V stredu 14.03.2018 sa študenti tried Kvinta - Septima, 1. AG - 3. AG Gymnázia sv. Jána Bosca v Novej Dubnici a študenti tried 1. ATL - 3. ATL SOŠ Technického lýcea sv. Jána Bosca v Novej Dubnici zúčastnia INOVAČNÝCH WORKSHOPOV. Začiatok aktivity je o 09:00, ukončenie je naplánované na 13:30. Workshopy budú rozdelené do troch častí. 1. Úvod inovujeme.sk; 2. Práca v tímoch; 3. Prezentácia výsledkov.

O PROJEKTE inovujeme.sk

Slovenská ekonomika zaznamenala v posledných rokoch rast najmä vďaka zahraničným investíciám. Za zvyškom Európy však zaostávame v oblasti inovácií. Slovenskí podnikatelia preferujú nákup dostupných licencií pred investíciou do vlastného výskumu. Toto riešenie je, žiaľ, len krátkodobé a z dlhodobého hľadiska bude Slovenskú republiku stáť miesto na svetovom trhu. Ak sa len necháme viesť, budeme čoskoro zaostávať. Náš trh je otvorený, preto budú mať slovenskí podnikatelia problém obstáť nielen v exporte, ale aj v domácom prostredí. Konkurencia je veľká a len inovácie im dajú potrebný náskok. Projekt Inovujme.sk má za cieľ nielen ozrejmiť nevyhnutnosť zmien a zároveň byť aj jedným z ich iniciátorov.

Národný projekt Inovujme.sk má za cieľ zvyšovať povedomie o význame inovácií medzi slovenskými mikro, malými a strednými podnikateľmi a tiež medzi študentmi stredných a vysokých škôl vo všetkých regiónoch. Jeho hlavnou úlohou je zvyšovať inovačný potenciál Slovenska. Odborné informácie o inováciách šíri prostredníctvom nástrojov zameraných na jednotlivé cieľové skupiny, medzi ktoré patria aj študenti stredných škôl.

• EXKURZIA: DUBNA ´18 | 15.-20.03.2018

• V dňoch 15.03. - 20.03.2018 sa študenti 4. ATL - SOŠ Technického lýcea sv. Jána Bosca v Novej Dubnici zúčastnia exkurzie do Spojeného ústavu jadrového výskumu  (JINR - Joint Institute for Nuclear Research) v Dubne - Moskovská oblasť - Rusko.  Spojený ústav jadrového výskumu v Dubne je medzinárodné výskumné centrum jadrovej fyziky, jedna z najväčších vedeckých inštitúcií v Rusku. Členom ústavu je v súčasnosti aj Slovensko. Sídlo tu má aj spoločnosť MKB Raduga, špecializovaná na vývoj raketových systémov, vďaka tomu sa mestu Dubna niekedy hovorí „ruské Silicon Valley“.

• EXKURZIA: CERN ´18 | 22.-26.03.2018

• V dňoch 22.03. - 26.03.2018 sa študenti Gymnázia sv. Jána Bosca v Novej Dubnici zúčastnia exkurzie do CERN-u - Európskej organizácie pre jadrový výskum (European Organization for Nuclear Research) v Meyrine - Švajčiarsko. Hlavnou funkciou CERN-u je prevádzka časticových urýchľovačov a ďalšej infraštruktúry potrebnej pre výskum v oblasti fyziky vysokých energií. CERN je známa aj ako miesto vzniku siete World Wide Web. Slovensko je členským štátom od roku 1993.