• Pekné prázdniny!

• Vednie Spojenej školy sv. Jána Bosca ďakuje všetkým svojim zamestnancom, rodičom, priateľom, priaznivcom školy a sponzorom za aktívnu spoluprácu v školskom roku 2012/2013.

Našim zamestnancom prajeme príjemné prežitie dovolenky a všetkým žiakom veľa vody, slnka a oddychu počas letných prázdnin.

• Nocovačka

• Nocou z 25.6. na 26.6. 2013 sa naši piataci rozlúčili s týmto školským rokom. Začali sme večerným kinom, pokračovali sme strašidelnou nahánačkou v areáli školy a hrami v telocvični až do svitania. Trocha spánku sme si ukradli z nasledujúceho dňa. Ďakujeme našej kuchárke pani Florianovej za chutné raňajky. Bolo SUPER, hurá na prázdniny.

• ZOO Bratislava

• Žiaci 1.A a 2.A  triedy ZŠ sa zúčastnili dňa 12.6.2013 školského výletu v ZOO a Dinoparku v Bratislave. Prváčikovia boli na svojom prvom triednom výlete a veľmi sa im páčil.

• Organizácia vyučovania v posledný školský týždeň šk. roka 2012/2013 v org. zložke ZŠ

• Od 24.6.  - 26.6.2013 (pondelok - streda): 1. stupeň končí po 4. vyuč. hodine, 2. stupeň po 5. vyuč. hodine.

25.6. 2013 (utorok) a 26.6. (streda) : odovzdávanie učebníc + žiaci dostanú v ten deň aj učebnice do nasledujúceho ročníka.  (utorok – 2. st. ZŠ, streda - 1.st. ZŠ)

27.6. 2013 (štvrtok): slávnostné ukončenie školského roka 2012/2013, zraz o 8,00 hod. na nádvorí školy. Sv. omša o 8,30 hod. v kostole sv. Jozefa Robotníka + rozdávanie vysvedčení od cca 9,45 hod.

Obed: 1. stupeň od 10,30 hod., 2. stupeň od 11,00 hod.,

Gymnázium: od 11,15 hod.

28.6. (piatok): udelené riaditeľské voľno pre žiakov a študentov školy. V prevádzke nebude žiadna organizačná zložka Spojenej školy sv. Jána Bosca.

• Školáci v prírode chodia po celej Európe

• Tieto dni trávia naši tretiaci a štvrtáci ZŠ v škole v prírode. Sú v EUROMESTE neďaleko Duchonky a po ich dnešnej návšteve donom Jozefom a donom Ondrejom spolu s pani zástupkyňou a riaditeľom školy môžme so 100% istotou potvrdiť, že sa im domov nebude chcieť vrátiť ;) Bohatý program, krásne prostredie uprostred hôr a v tejto horúčave hlavne bazén s tobogánom robia tento pobyt pre žiakov nezabudnuteľným. Všetci sú v poriadku a pani učiteľky dôsledne dozerajú na pitný režim detí - rodičia môžu byť úplne spokojní. Viac foto na našom Facebook-u.

• Exkurzia Vršatec

• Aj tento rok žiaci ôsmeho ročníka a tercie sa zúčastnili exkurzie - Vršatec. V rámci regionálnej výchovy - spoznávame svoje okolie, sme prešli Náučným chodníkom okolo Vršatca a oboznámili sme sa s miestnou geologickou stavbou, výskytom typických rastlín a živočíchov.

• Rozlúčka predškolákov

• Trochu mi je smutno, trochu veselo,
              trochu mi je smelo, trochu nesmelo.
              Chvíľu budem taký, ryba ani rak,
              už nie malý škôlkar a ešte nie žiak.

Začiatok mesiaca jún sa v našej MŠ sv. Jána Bosca niesol v znamení rozlúčky predškolákov. Táto milá udalosť je malým sviatkom (nielen) celej CMŠ. Deti sa krátkym programom rozlúčili s pani učiteľkami, s tetami kuchárkami, s tetou upratovačkou, ale hlavne s kamarátmi. Bránu MŠ opustili naši prví škôlkari - 8 pripravkári, budúci prváčikovia. Držíme im palce, aby sa im v škole darilo, aby boli veľkou radosťou pre učiteľov a pýchou pre svojich rodičov.

• Čítajme si 2013

• Dňa 4.6.2013 sa žiaci našej  ZŠ zapojili do detského čitateľského maratónu. Do podujatia sa prihlásilo 168 regionálnych a školských knižníc a škôl z celého Slovenska a čítalo v ňom 36 321 detí, čím sa prekonal rekord z minulého roku, kedy čítalo 35 542 detí. Podujatie bolo cielené na deti od 6 do 15 rokov. Cieľom projektu, ktorého organizátorom je Linka detskej istoty,  je podporiť čítanie u detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa.