• Ján Kandráč

• O mne

• Som veriaci manžel, otec, programátor, bežec a učiteľ. A trochu nahluchlý... to sú vlastne všetky moje charakteristiky, a asi v správnom poradí. Tieto so mnou zostanú do konca života a nebudem ich meniť. Každému mladému by som prial mať v sebe takto jasno.

Na polovičný úväzok pracujem ako programátor Android aplikácií momentálne vo firme GoodRequest, a zvyšnú polovicu venujem škole, rodine a ostatným náležitostiam.

Verím, že sa na škole budeme stretávať a rozumieť si. Všetci ste super.

• Otec, programátor, bežec

• Otec

Narodený v 90-tom roku, vychovaný na dedine a stále pohrúžený do vlastných myšlienok... Ťažko ale predsa som sa oženil a mám 4 deti skoro také krásne ako moju ženičku. Milujem mládež a milujem ju sprevádzať životom. Nečakal som kým mi deti dorastú, prišiel som učiť na túto školu.

Programátor

Ako večný milovník počítačov a syn elektrotechnika som sa k progamovaniu dostal vo veľmi skorom veku. Asi ako 8 ročný som začal programovať už v nie veľmi atraktívnom jazykom Baltík, ktorý bol vtedajšou obdobou jazyka Scratch. Neskôr som prešiel na ďalší štandard vtedajšej doby a to jazyk Pascal a jeho objektovú verziu Delphi. Samozrejme som začal robiť prvé weby a HTML, CSS, JS a PHP boli nutnosťou. Stále to však nebolo ono. A potom som šiel na výšku.

Na vysokej škole som sa tvrdo oprel do jazyka C, ktorý som uprednostňoval počas celého bakalárskeho štúdia. Pridružili sa k nemu aj jazyky ako Assembler a Bash, ktoré ma až tak veľmi nezaujali. K vianociam 2011 som dostal svoj prvý Android telefón a našiel som si ženu. Zistil som, že ma obe bavia viac ako škola, z ktorej som pomaly vycúval. Takže to bola celý čas Java?

Pri Androide som ostal doteraz... Java bola vytlačená Kotlinom a to je moje hlavné zameranie. Skúšal som aj platformy ako nebohý Windows Mobile (C#), skriptovacie jazyky (Python, JS), multiplatformový Flutter (Dart) a prirodzene C++.

Veľmi ma baví strojové učenie a optimalizačné algoritmy, resp. metaheuristiky. Preto sa raz vrátim k Pythonu. Dovtedy Kotlin :)

Bežec

Každý človek potrebuje vydýchnuť. U mňa je tým vydýchnutím zadýchanie sa pri behu. Zatiaľ behávam stredné vzdialenosti tj. 10-30km maximálne maratóny. Túžim ale po ultramaratónoch, čo mi ale bude pár rôčkov trvať. Ak toto číta nejaký študent: "Neprestávaj športovať!!!" a ak beháš, tak ma pripozvi. Dvom je stále lepšie...

• Odkazy