• Matematika

• Kritéria klasifikácie:

Hodnotenie a klasifikácia v predmete prebieha v súlade s Metodickými pokynmi č. 21/2011 (SŠ)
            a č. 22/2011 (ZŠ) na hodnotenie a klasifikáciu žiakov základných a stredných škôl s účinnosťou
            od 1. mája 2011. Súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu je systematické hodnotenie žiaka. Predmetom hodnotenia je úroveň dosiahnutých vedomostí a zručností podľa platných učebných osnov a vzdelávacích štandardov.

Podmienky klasifikácie:

–         aktívna účasť na vyučovacích hodinách

–         menej ako 30% absencia

–         pravidelná príprava na vyučovanie

–         súčasťou hodnotenia je tiež účasť na olympiádach, korešpondenčných seminároch a iných súťažiach – tieto aktivity môžu výslednú klasifikáciu zlepšiť, nie zhoršiť

Spôsob preverovania vedomostí žiakov a študentov  v matematike:

A.      Písomná forma:

•       štvrťročné a polročné práce - termín bude včas oznámený

•       kontrolné práce po tematických celkoch - termíny týchto prác dohodne učiteľ so žiakmi a študentmi

•       krátke písomné práce zo základného a aktuálne preberaného učiva - učiteľ nemusí oznámiť termín preverenia vedomostí

B.      Ústna forma:

•       samostatné odpovede žiakov a študentov

•       aktivita žiakov a študentov

Spôsob hodnotenia vedomostí žiakov a študentov  v matematike:

Percento správne
            vyriešených úloh
            v teste

Klasifikačný
            stupeň

výborný

89,9 – 75

chválitebný

74,9 – 50

dobrý

49,9 – 30

dostatočný

29,9 a menej

nedostatočný

Váha známky:

Štvrťročné a polročné previerky – 40%

Tematické previerky ohlásené previerky s časovou dotáciou nad 25 min – 30%

Krátke písomné práce – 20%

Odpovede a iné – 20%

Práca na hodine – 10% (pokiaľ nemá charakter samostatného pracovného listu)

Aktivita – 5%

Domáce a školské úlohy – 5%

Dištančné vzdelávanie – 20%

• Študent bude klasifikovaný pri uzavretí všetkých tematických celkov.

• Všetky vopred ohlásené písomné práce a odpovede sú pre žiaka povinné. Ak ich žiak nemôže napísať v pôvodnom termíne, je jeho povinnosťou dohodnúť si s vyučujúcim náhradný termín ihneď po príchode do školy. Ak je termín chýbania známy vopred, treba si náhradný termín dohodnúť ešte pred samotným písaním práce triedou.

• Mimoriadne situácie (napr. absencia nad 3 – 4 týždne) sa riešia dohodou.

• Štvrťročné previerky a dištančné vzdelávanie budú v IŽK zapísané percentami, pričom pri štvrťročných previerkach sa do hodnotenia zaráta každá známka pod zvolenou váhou.

• V prípade dištančného vzdelávania práca žiakov bude hodnotená percentami, ktoré sa spriemerujú a priemer sa zaráta pod zvolenou váhou.

• Ostatné udalosti  budú hodnotené známkou.

• V prípade nespokojnosti žiaka s výslednou klasifikáciou, požiada žiak alebo jeho zákonný zástupca o komisionálnu skúšku.