• Modrá škola

****************************************************************

Naša škola pracuje na celoročnom projekte: „Parciálne nahradenie pitnej vody dažďovou vodou v Spojenej škole sv. Jána Bosca v Novej Dubnici“. V rámci projektu boli odučené hodiny v každom ročníku na 2.stupni ZŠ a v triedach gymnázia pod vedením p. uč. Mgr. Jarmily Gabrižovej. V rámci týchto hodín spracovávali žiaci danú tématiku týkajúcu sa hospodárenia s vodou a v tej súvislosti aj prispôsobeniu sa zmene klímy a predchádzaniu povodniam a suchu.

V nasledujúcich ukážkach sú

1) teoretické spracovanie informácií o znečisťovaní a čistení odpadových vôd

2) Dokumentácia spracovania vlastného projektu mechanicko-biologickej čističky

Uvedené ukážky sú vásledkom práce študentiek nižšieho osemročného gymnázia Z. Kopeckej, T. Vaľkovej, L. Klánekovej

Mgr. Jarmila Gabrižová

****************************************************************

Pod vedením svojich pani učiteliek sa aj deti z prvého stupňa ZŠ oboznamujú s problematikou hospodárenia s vodou. Piatok patril zážitkovému učeniu na tému voda. Jednoduchým skúmaním tretiaci zisťovali množstvo rozpustných látok vo vode. Zas sa dozvedeli kopec noviniek..., ako napríklad, že na pranie je najvhodnejšia dažďová voda, pretože penila najviac, čo sa aj tretiakom veľmi páčilo. Objasnili si, ako vzniká vodný kameň, ktorý sa im nakoniec úspešne podarilo odstrániť.

Ako to vyzeralao na takejto hodine si môžte pozrieť TU.

Mgr. Lucia Dolinajová